fbpx
+370 (625) 43996 info@magikus.lt

Rengiate žaidimų vakarą savo draugams? Norite, kad jis būtų smagus ir nepamirštamas? Jums tikrai nereikia būti profesionaliu renginių planuotoju, tačiau jeigu norite įsimintino vakarėlio, reikėtų apgalvoti tokias detales kaip svečių sąrašas, veikla, laiko valdymas. Na, ir, žinoma, užkandžiai bei gėrimai. Kaipgi be jų? Turite pasirūpinti įvairiais ir skaniais užkandžiais, kurie patiktų kiekvienam dalyviui. Arba tiesiog paprašyti, kad kiekvienas iš jų ką nors atsineštų nuo savęs. Taip turėsite didesnę maisto įvairovę, kuri tiks skirtingiems žmonėms.

 

Gerai apgalvokite svečių sąrašą

Galbūt keistas punktas, tačiau iš tikrųjų labai svarbu gerai apgalvoti, ką kviesti į žaidimų vakarą. Nes kur žaidimai – ten ir azartas. Deja, bet ne visi žmonės moka vienodai garbingai laimėti ir pralaimėti. Kai kurie linkę pernelyg reikšti savo emocijas ir gali sugadinti nuotaiką visiems vakarėlio dalyviams. Jūs juk organizuojate linksmą renginį – tad norite, kad iš jo visi išeitų laimingi, o ne susipykę.

Kitas svarbus aspektas – tai turimos erdvės kiekis jūsų namuose. Jeigu tai ne problema, tuomet galite pasikviesti visą krūvą svečių. Juos galima padalinti į dvi didesnes komandas arba tiesiog numatyti keletą skirtingų žaidimų stalų, prie kurių vyks veiksmas. Tačiau jeigu jūsų vakarėlio erdvė mažesnė, pakaks pakviesti tik keletą žmonių. Vakaras bus mažiau triukšmingas, privatesnis ir turėsite daugiau galimybių pabendrauti su kiekvienu asmeniškai.

 

Protingai pasirinkite datą

Jeigu organizuojate nedidelį žaidimų vakarą tik su keliais artimiausiais draugais, tuomet visiems tinkamą laiką suderinsite be didesnių rūpesčių. Tikriausiai tai įvyks ekspromtu ir labai greitai.

Tačiau, jeigu planuojate sukviesti didelį draugų būrį arba seniai matytus klasiokus, kurie yra išsimėtę po visą Lietuvą, o gal net ir pasaulį, tuomet teks gerai pasukti galvą ir įdėti šiek tiek daugiau organizacinio darbo. Jei norite, kad kuo daugiau žmonių iš jūsų sudaryto sąrašo galėtų dalyvauti, praneškite apie vakarėlio laiką kuo anksčiau, kad kiekvienas galėtų jį pasižymėti savo kalendoriuje. Galite pasinaudoti patogiomis šiuolaikinėmis technologijomis ir visus sukviesti į jūsų sukurtą Facebook renginį ar per el.pašto grupę.

Rinkdamiesi datą, būtinai atsižvelkite į tokius veiksnius:

 • kokie yra svečių darbo grafikai;
 • ar tuo metu nebus atostogų metas;
 • kokios numatomos oro sąlygos ir kelių būklė;
 • ar tuo pat metu nevyksta šeimyninės šventės;
 • ar tuo laiku nevyksta dideli sporto, pramogų renginiai;
 • ar nepaskelbta gripo ar kitų ligų epidemija.

Pasirūpinkite užkandžių įvairove

Užkandžiai ir gėrimai yra viena svarbiausių vakarėlio dalių, galinti jį sugadinti arba išgelbėti. Kadangi žaidimų vakaras yra neformalus renginys, geriausias sprendimas – tai švediškas stalas su daug skirtingų užkandžių. Štai keletas patarimų, susijusių su maistu:

 • jeigu jūsų draugai mėgsta skirtingą maistą, paprašykite kiekvieno iš jų atsinešti po vieną užkandžių lėkštę;
 • užpildykite stalą tokiais užkandžiais kaip vieno kąsnio sumuštiniai, bulvių ar daržovių traškučiai, įvairaus sūrio gabalėliai, alyvuogės, trapučiai, vaisiai ir pan.;
 • nepamirškite desertinių užkandžių, tokių kaip keksiukai, sausainiai, pyragaičiai;
 • naudokite vienkartinius popierinius indus;
 • patiekite įvairius gėrimus, kurie tiktų skirtingiems žmonėms. Nepamirškite paprasto vandens su citrina, nes bus tikrai šilta ir nuo žaidimų, ir nuo pokalbių.

Suorganizuokite skirtingų žaidimų

Kadangi tai „žaidimų vakaras“, pagrindinė tema yra aiški. Jūsų kaip organizatoriaus tikslas yra pasirūpinti žaidimais. Jų turėtų būti tikrai ne vienas, o bent keletas ir kuo skirtingesnių. Pavyzdžiui, vienas ilgesnis strateginis, antras vaizduotės, trečias klausimų ir dar keletas azartiškų bei greitų žaidimų. Jeigu neturite tiek žaidimų, galite juos išsinuomoti vienam vakarui arba paprašyti, kad atsineštų draugai.

 

Nepamirškite svarbių detalių

Būtinai pagalvokite apie tam tikras vakaro detales, kurios sukuria gerą nuotaiką:

 • Pasirūpinkite neutralia fonine muzika;
 • Uždekite keletą žvakių;
 • Panaudokite eterinį aliejų, kuris paskleis malonų kvapą namuose;
 • Paruoškite žaidimų stalą, kėdes aplink jį arba daug pagalvių;
 • Pasirūpinkite, kad būtų pakankamai vienkartinių servetėlių prie užkandžių;
 • Pakabinkite svečiams rankšluosčius, patikrinkite, ar pakanka muilo;
 • Paruoškite visiems šlepetes arba paprašykite atsinešti savo;
 • Pasirūpinkite tinkamu apšvietimu, kad būtų galima įžiūrėti žaidimų detales ir užrašus.

Atvykus pirmiesiems svečiams, pirmiausiai pakvieskite juos pasivaišinti, atsigaivinti, pasikalbėkite ir tik tuomet, kai visi bus pasiruošę ir susipažinę, nerkite į žaidimus. Tarp žaidimų būtinai padarykite pertraukėles, kad nepabostų sėdėjimas vienoje padėtyje.

Smagaus žaidimų vakaro!