fbpx
+370 (625) 43996 info@magikus.lt

Jeigu esate suaugęs žmogus, tai dar nereiškia, kad visą savo laiką turite skirti vien darbui. Įvairūs loginiai, vaizduotės, strateginiai bei reakcijos žaidimai yra puikus būdas atsipalaiduoti ir numalšinti stresą. O tai turi teigiamos įtakos ir jūsų nuotaikai, ir sveikatai, ir asmeniniams santykiams, ir netgi to paties darbo produktyvumui.

Žaidimų reikšmė suaugusiųjų gyvenime

Šiais laikais dauguma iš mūsų taip fokusuojasi į darbą ir įsipareigojimus šeimai, kad dažnai tiesiog nelieka laiko paprasčiausiam smagiam poilsiui ir žaidimams. Mes nustojame žaisti kažkur pakeliui tarp vaikystės ir pilnametystės. Kai tik atrandame laisvą minutę, dažniausiai ją praleidžiame gulėdami ant sofos prieš televizorių arba įlendame į kompiuterį ar mobilųjį telefoną. Tačiau žaidimai svarbūs ne tik vaikams. Jie gali būti reikšmingas atsipalaidavimo ir sužadinimo šaltinis suaugusiems.

Žaidimai su šeimos nariais, vaikais, draugais, kolegomis, augintininiais yra puikus būdas lavinti savo vaizduotę, kūrybingumą, problemų sprendimo įgūdžius ir pasisemti emocinių jėgų. Žaisdami suaugusieji pamiršta darbo rūpesčius ir įvairius įsiparegojimus.

Žaidimu galima pavadinti daug skirtingų veiklų. Tai stalo žaidimai draugų rate, badmintono žaidimas parke, šventinis namų puošimas su vaikais, sniego senio statymas, kamuoliuko mėtymas su augintiniu, teminiai kostiuminiai vakarėliai, važinėjimas su partneriu dviračiais be jokio konkretaus tikslo ir t.t. Davę sau leidimą atsipalaiduoti be jokių apribojimų ir žaisti, pajausite tokį pat malonumą kaip ir vaikystėje.

Žaidimų nauda

Žaidimai svarbūs ne tik mažų vaikų vystymuisi, bet ir bet kokio amžiaus suaugusiesiems. Galite susigalvoti žaidimą sau pačiam arba žaisti su augintiniu, tačiau pati didžiausia nauda bus tuomet, kai žaidime dalyvaus dar bent vienas kitas žmogus. Tad kuo naudingi žaidimai?

  • Malšina stresą. Žaisti yra smagu, o šio proceso metu išsiskiria endorfinai, kurie mūsų organizme atsakingi už gerą nuotaiką. Jie suteikia puikią savijautą ir netgi gali palengvinti jaučiamą skausmą. Žaidimai padeda užsimiršti, sumažinti patiriamą stresą ir depresijos lygį.
  • Gerina smegenų veiklą. Žaidžiant šachmatais, sprendžiant galvosūkius, dėliojant dėlionę ar užsiimant kitais panašiais žaidimais, yra stimuliuojas smegenų darbas. Tai padeda išvengti atminties sutrikimų ir suintensyvinti smegenų veiklą.
  • Skatina kūrybiškumą. Vaikai geriausiai išmoksta naujų dalykų žaisdami. Tas pats principas galioja ir suaugusiesiems. Kiekvieną naują užduotį įsiminsite geriau, jeigu ją mokysitės žaidimo principu, tuo metu būsite atsipalaidavęs ir gerai nusiteikęs. Žaidimai skatina vaizduotę, padeda prisitaikyti, įsigilinti į situaciją ir geriau išspręsti problemą.
  • Gerina santykius su aplinkiniais. Dalijimasis juoku ir geromis emocijomis sužadina empatiją, pasitikėjimą, užuojautą, sukuria asmeninį ryšį su kitais. Žaidybinis požiūris gyvenime gali padėti atsipalaiduoti stresinėse situacijose, geriau pralaužti ledus situacijose su nepažįstamais žmonėmis, susirasti naujų draugų ir užmegzti naujų verslo ryšių.
  • Palaiko jaunatviškumą ir energiją. Žaidimai gali pakelti turimą energijos kiekį, gyvybingumą, netgi padidinti atsarumą įvairioms ligoms. Kuo žmogus viduje jaučiasi laimingesnis ir savo laisvalaikį užpildo turiningesne veikla, tuo jis lėčiau sensta.

 

Kaip yra pasakęs George Bernard Shaw: „Mes nustojame žaisti ne dėl to, kad pasenstame. Mes senstame dėl to, kad nustojame žaisti“.  Taigi, linkime jums savo laisvalaikį praturtinti įvairiais žaidimais ir kuo ilgiau nepasenti!