fbpx
+370 (625) 43996 info@magikus.lt

Žaidimai kiekvieno žmogaus gyvenime turi sudaryti reiškmingą dalį, nes jie padeda atsipalaiduoti, sukuria geras emocijas, skatina empatiją ir ryšių užmezgimą. Tačiau dalis suaugusių žmonių kartoja, kad jie nemoka žaisti. Mes manome, kad žaisti moka visi – juk vaikystėje kiekvienas iš mūsų susigalvodavome pačių įvairiausių žaidimų. Tačiau per ilgą laiką juos arba pamiršome, arba tiesiog nerandame sau tinkamų žaidimų. Gera žinia ta, kad niekada nevėluoti pradėti tobulinti savo žaidybinę pusę!

 

Kodėl suaugusieji nebežaidžia?

Jeigu jūs pastebite, kad ribojame savo žaismingumą ir stengiatės visuomet būti rimtas bei susikaupęs, gali būti, kad pakankamai nepasitikite savimi, mėgstate konstroliuot situaciją ir nuolat nerimaujate, kai patrodysite kitų žmonių akyse. Baimė būti atstumtam, išjuoktam ar sugėdintam yra suprantama ir būdinga dažnam žmogui. Be to, suaugusieji dažnai jaudinasi, kad žaisdami jie bus palaikyti vaikiškais ir niekas į juos nebežiūrės rimtai. Bet kas gi čia tokio blogo? Vaikai juk yra nepaprastai kūrybingi, išradingi ir nuolat mokosi naujų dalykų. Jeigu būtent taip juos apibrėžtume, ar tikrai norite išsižadėti tokių savybių?

Būdamas vaikas, kiekvienas iš mūsų elgėsi natūraliai žaismingai ir nesijaudino dėl kitų žmonių reakcijos. Jūs galite susigrąžinti savo vidinį vaiką paskirsdami savo dienotvarkėje reguliarų žaidimų laiką. Labai greitai pastebėsite, kad kuo daugiau žaidi ir juokiesi, tuo kiekviena kita gyvenimo sritis tampa lengvesnė, o problemos paprasčiau įveikiamos.

Pirmiausiai paskirkite konkretų laiką, kai nieko nedirbsite, išjungsite telefoną, televizorių, kompiuterį ir kitus įrenginius. Šiuo metu suteikite sau leidimą daryti ką tiktai norite. Būkite spontaniškas, atidėkite visas problemas į šoną ir išbandykite kokį nors naują, smagų žaidimą. Galbūt tokį, kurio negalėjote išbandyti vaikystėje? Darykite tai nuolat ir mėgaukitės naujo savo gyvenimo tempo pokyčiais.

 

Kaip susikurti daugiau galimybių žaisti?

  • Organizuokite reguliarus žaidimų vakarus su šeima arba draugais namuose.
  • Organizuokite pasisėdėjimus kartu su kolegomis: boulingas, biliardas, mini golfas ar protų mūšis, – visa tai puikios alternatyvos didesnei kompanijai.
  • Paskirkite laiką, kurį praleisite lauke (parke, miškelyje ar paplūdimyje) kartu su draugais žaisdami kamuoliu, bandimntono raketėmis, mėtydami lėkštę ar leisdami aitvarus.
  • Daugiau laiko skirkite žaidimams su augintiniais. Neapsiribokite vien tik išvedimu į lauką ir maisto patiekimu. Gyvūnai yra puikūs žaidimų draugai.
  • Apsupkite save žaismingais ir optimistiškais žmonėmis. Jie padės atsipalaiduoti ir labiau palaikys jūsų pastangas žaisti ir linksmintis.
  • Nebijokite naujų kontaktų. Juokaukite su nepažįstamais žmonėmis autobusų stotelėje ar laukdami eilėje. Laikas praeis greičiau, išmoksite improvizuoti, o gal netgi susirasite naujų draugų.
  • Įsigykite priemonių ir išmokite keletą magijos triukų. Jeigu tai ne jums, tuomet nusipirkite dažų paletę ir molbertą, dekupažo reikmenų, medžio apdirbimo rinkinį. Sukurkite ką nors savo rankomis.
  • Žaiskite su vaikais. Dažnaiu išeikite su jais pasivaikščioti ir stebėkite, kaip žaismingai ir optimistiškai jie žiūri į pasaulį. Pabandykite perimti jų požiūrį ir pajusti tą patį džiaugsmą. Jei neturite mažų vaikų, susitikite su savo anūkais ar draugais, kurie turi vaikų.